Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
 
 
 
     
 
 

Розпочинається гонка озброєнь в космосі

«Суперництво між державами розвивається у напрямі неба і космосу, воно тягнеться за межі атмосфери і далі у відкритий космос, - висловився командувач військово-повітряними силами Китаю - Сюй Цілян на сторінках офіційної щоденної газети Народно-визвольної армії. – Це розвиток – історична неминучість, і його не можна зупинити».

Позиція Китаю – принаймні до цього тижня – полягала в тому, що жодна держава не повинна використовувати космічний простір у військових цілях. У лютому минулого року Пекін і Москва представили проект договору стосовно космосу на конференції з роззброєння в Женеві. Тодішня адміністрація Буша поставилася до нього негативно, вказавши на те, що подібну угоду не можна буде перевірити, оскільки будь-який об'єкт в космічному просторі може бути використаний як зброя, якщо їм можна управляти і таким чином, наприклад, забезпечити зіткнення з іншим об'єктом. Крім того, запущена із землі ракета також може бути використана для ураження супутників, космічних станцій тощо.

Та все ж, президент США - Обама відразу після інавгурації запропонував Москві і Пекіну викласти карти на стіл і підтримав ідею укладення глобальної угоди про те, щоб небеса залишалися без зброї.

У відповідь на цей крок Обами, Пекін – або, принаймні, Народно-визвольна армія Китаю – змінила свою позицію і оголосила про свій намір почати серйозну гонку озброєнь в космосі.  Цікаво, що  сміливі заяви генерала Сюя  були зроблені в той же самий час, коли деякі люди стали закликати у Вашингтоні до співпраці в космосі з Китаєм в цивільній сфері.

Навіщо йому треба було це робити? Американські космічні кораблі наступного року припиняють свої польоти. Політ на новому кораблі - на пілотованому дослідницькому космічному кораблі Оріон з командою на борту відбудеться не раніше 2015 року, а, можливо, і пізніше. В цей час NASA покладатиметься тільки на російські ракети для доставки американських астронавтів на орбіту.

Сполучені Штати таким чином повністю віддадуть себе на милість Москви, як тільки приземлиться останній космічний корабель.

«Я думаю, що в принципі можливо добитися необхідного рівня довіри з китайцями»,- заявив в квітні цього року радник президента Обами з науки Джон Холдрен. І не тільки він так вважає. Згідно опублікованій доповіді Комісії США з розгляду планів пілотованих польотів, відомій як «Доповідь Огастіна», «Китай пропонує значні можливості для партнерства в космосі».

З одного боку, це заява правильна. Врешті-решт, Китай три рази виводив людину у відкритий космос. Більш того, китайці неодноразово заявляли про те, що вони готові до співпраці з США.

Проте чи треба насправді говорити з китайцями, щоб з'ясувати їх наміри? У серпні 2006 року китайці направили лазерний промінь принаймні на один американський супутник з явним наміром його засліпити, і це було прямим нападом на Сполучені Штати. У січні наступного року Народно-визвольна армія Китаю збила свій старий супутник зв'язку за допомогою запущеної із землі ракети, внаслідок чого на близькій до Землі орбіті опинилося 35 000 уламків.

Китайці хочуть зайняти домінуюче положення в космосі. Генерал Сюй розвіяв останні сумніви щодо позиції своєї країни.

На даний час відбувається жорстке суперництво між Сполученими Штатами і Китаєм за перевагу в навколоземному космічному просторі.

 

За матеріалами: forbes.com Розміщено: 9.11.2009