Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
 
 
 
     
 
 

Міжзоряним перельотам можуть перешкодити біологічні мутації

Учені стверджують, що біологічні мутації організмів астронавтів, а також різноманітних бактерій і мікробів можуть поставити хрест на міжпланетних перельотах і тим більше польотах за межі Сонячної системи. Нещодавно, дослідивши хвороботворні мікроби, такі як кишкова паличка і штам стафілокока, дослідники прийшли до висновку про те, що ці організми здатні активно мутувати в космосі. Заряджені частинки, що переміщуються по космічному простору, також відомі як космічні промені, здатні провокувати мутації в організмах мікробів, причому у ряді випадків мутації призводять до того, що мікроби починають розмножуватися швидше, а їх хвороботворні функції стають небезпечнішими.

З іншого боку, доведено, що довготривала дія космічного випромінювання і відсутність гравітації сильно ослабляє імунну систему людини, провокуючи захворювання і ускладнюючи їх протікання.

Роботи, які вивчають Титан. Зображення художника NASA
Астронавт Гаррісон Шміт на Місяці. Фото NASA

За словами вчених, на борту корабля без жорсткого медичного контролю хвороба може вбити людину навіть під час річного польоту на Марс, не говорячи вже про більш дальні перельоти. "Навіщо нам потрібний Марс, якщо прилетівши туди ми не зможемо виконати прості операції і дослідження, тому що команда буде важко хвора?", - задається питанням Жан-Поль Фріппіат, імунолог з Університету міста Нансі у Франції. У своєму дослідженні французькі дослідники проаналізували більше ніж 150 різних побічних ефектів космічних польотів на організм людини, тварин і патогенів. Дослідники говорять, що в умовах Землі люди захищені від жорсткого космічного і сонячного випромінювання атмосферою, в космосі такого захисту немає. І це може призвести до мутацій, які іноді вражають клітини і навіть ДНК усередині клітин.

"Відсутність гравітації може бути згубною для здоров'я людини, оскільки невагомість порушує баланс речовин усередині клітин. Імунна система може бути особливо уразливою, оскільки вона спирається на механізми міжклітинної дії для позбавлення від шкідливих патогенних мікроорганізмів", - говорить Фріппіат. У серії останніх досліджень медики NASA прийшли до висновків, згідно з якими білі кров'яні тільця в організмах астронавтів, що тільки що повернулися з орбіти, вже не могли ефективно відшукувати і знищувати бактерії кишкової палички. Розвиток кишкової палички викликає сильну блювоту, діарею, пошкодження клітин шлунково-кишкового тракту і ураження печінки, нирок і крові. У ряді випадків це призводить до смерті людини.

Учені сходяться на думці, що майбутнім завойовникам інших планет знадобляться або абсолютно нові імунні і генні препарати, або їм доведеться дотримуватися строгої дієти, украй трепетно ставитися до своєї гігієни, дотримуватися дуже строгого режиму дня і ночі, а також вдаватися до багатьох інших процедур. "Підтримка здоров'я астронавтів - це складне завдання при проведенні міжпланетних перельотів, тут необхідно створювати нові розробки", - згодні в NASA. "Потенційно, здоров'я - це величезна проблема і підходити до неї треба дуже серйозно. Але ця проблема, я упевнений, вирішувана", - говорить імунолог Університету Бінгхемптона Джеральд Зоннефельд.

Частина експертів закликає космічні агентства по всьому світу створювати білш швидкісні космічні кораблі, щоб реальний час космічного польоту був зведений до мінімуму.

 

Розміщено: 7.11.2009