Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Екзопланети влаштували "штовханину" навколо однієї із зірок

Астрономи виявили навколо однієї із зірок Чумацького Шляху ознаки космічної "штовханини" - серії зіткнень екзопланет і космічних тіл, які передують формуванню стабільних орбіт в зоряній системі.

В рамках дослідження астрономів цікавила зірка HR 8799, яка розташовується на відстані 140 світлових років в сузір'ї Пегаса. Цей об'єкт привернув увагу громадськості в листопаді 2008 року. Тоді астрономам вдалося отримати фото трьох екзопланет навколо HR 8799.

Роботи, які вивчають Титан. Зображення художника NASA
Зображення зірки HR 8799, отримане Spitzer. Фото NASA

Використовуючи отримані космічним телескопом Spitzer дані, учені змогли визначити, що в диску навколо HR 8799 відбуваються активні процеси. Зокрема, учені вважають, що планети, які обертаються навколо зірки, поки що не вийшли на стабільні орбіти. В результаті відбуваються численні зіткнення, зокрема, з невеликими кам'яними об'єктами, з яких складений диск.

Дослідники підкреслюють, що Сонячна система проходила через аналогічний етап в своїй історії. Одним з найвідоміших наслідків даного процесу є незвичайний кут нахилу осі Урану до площини орбіти. Вважається, що планета "нахилилася" через зіткнення з великим небесним тілом. Крім того існує теорія, що Місяць з'явився в результаті зіткнення Землі з об'єктом розміром з Марс.

 

Розміщено: 6.11.2009