Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Астрономи знайшли нейтронну зірку з вуглецевою атмосферою

Астрономам вдалося виявити у нейтронної зірки вуглецеву атмосферу. В рамках дослідження учених цікавила Касіопея А, яка ймовірно вибухнула близько 330 років тому.

При цьому до недавнього часу ученим не вдавалося виявити компактний об'єкт (чорну дірку або нейтронну зірку), який повинен був залишитися після вибуху. Це вдалося зробити тільки в 1999 році за допомогою рентгенівської космічної обсерваторії "Чандра". Знайдений об'єкт виявився всього 20 кілометрів в діаметрі.

Роботи, які вивчають Титан. Зображення художника NASA
Касіопея А. Фото NASA

Подальші спостереження показали, що даний об'єкт відрізняється від своїх побратимів, зокрема, особливостями в рентгенівському діапазоні електромагнітного випромінювання. Щоб пояснити ці особливості, в рамках нового дослідження учені припустили, що нейтронна зірка оточена атмосферою (її товщина складає близько 10 сантиметрів) з вуглецю. У побратимів Касіопеї А атмосфера складається з водню.

Дослідники припускають, що цей факт пов'язаний з відносною молодістю об'єкту. Зокрема, висока температура на поверхні призводить до термоядерних реакцій в атмосфері зірки, в результаті яких формується вуглець.


 

За матеріалами: Лента.ru Розміщено: 6.11.2009