Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
 
 
 
     
 
 

Учені виявили частинки "первозданної" речовини у верхніх шарах атмосфери

Дослідники з Вашингтонського інституту Карнегі, Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі, Науково-дослідної лабораторії ВМС (США) та Інституту хімії ім. Макса Планка (Німеччина) завершили аналіз пилових частинок, які були зібрані в стратосфері Землі у квітні 2003 року при проходженні планети крізь пиловий хвіст комети Грігга-Скьєллєрупа.

На здивування фахівців, у вивчених зразках виявлено вміст великої кількості мікроскопічних частинок, що сформувалися задовго до утворення Сонячної системи.

"Нам було відомо, що багато пилових частинок, що знаходяться у верхніх шарах атмосфери Землі, мають кометне походження, проте пов'язати їх з конкретними кометами ніколи не вдавалося, - розповідає учасник роботи Ларі Ніттлер. - По суті, єдині зразки, про які ми могли сказати, що вони абсолютно точно належали кометі 81P/Вільда, були доставлені на Землю апаратом  NASA Stardust

Зазвичай вміст "первозданної" речовини, що за віком перевершує Сонце, в подібних зразках встановлюється на рівні декількох сотень частин на мільйон.  Особливістю цієї речовини є незвичайний ізотопний склад, який не відповідає матерії Сонячної системи. Провівши необхідні вимірювання, автори виділили силікатні включення такого типу, що утворилися, ймовірно, за вибуху наднової. "Але більше всього нас здивувало те, що відносний вміст "первозданної" речовини в частинках пилу комети Грігга-Скьєллєрупа доходив до одиниць відсотків, - робить висновок пан Ніттлер. - Такі значення в декілька десятків разів перевищують стандартні".

За матеріалами: Комьюлента Розміщено: 6.11.2009