Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Частинки космічних променів прискорюються вибухами наднових

Міжнародна група дослідників представила експериментальні докази того, що частинки, з яких складаються космічні промені, прискорюються при спалахах наднових.

Космічними променями прийнято називати потоки елементарних частинок і ядер атомів, прискорених в космічному просторі. Енергія космічних променів може досягати величезних значень. Астрономи припускали, що такі високі енергії частинки отримують від вибухів зірок, проте довести це їм не вдавалося.

Автори провели спостереження двох галактик, в яких проходять процеси активного формування зірок, - М82 і Великої Магелланової хмари. "В областях інтенсивного зореутворення формується безліч масивних зірок, що швидко завершують свій життєвий цикл могутнім вибухом, - пояснює один з учасників дослідження Сет Дайджел з Національної лабораторії SLAC (США). - Зв'язок тут дуже очевидний".

Зареєструвати самі космічні промені, що зароджуються в цих галактиках, поки що неможливо, тому астрономи спостерігали гамма-випромінювання, яке народжується при взаємодії прискорених частинок з міжзоряним газом. Гамма-випромінювання галактики М82, яка віддалена на 12 мільйонів світлових років від Землі, реєструвала наземна обсерваторія VERITAS, а випромінювання області зореутворення у Великій Магеллановій хмарі - туманності NGC 2070 - досліджувала космічна обсерваторія "Фермі".

Отримані результати переконали фахівців у тому, що природними "прискорювачами" частинок слід визнати наднові. Як з'ясувалося, щільність потоку гамма-випромінювання, що йде від М82, приблизно в 500 разів перевершує середню щільність в нашій Галактиці, а туманність NGC 2070 різко виділяється на тлі Великої Магелланової хмари по інтенсивності гамма-випромінювання.

За матеріалами: Подробности Розміщено: 5.11.2009