Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Сліди Великого Вибуху підтверджують існування темної енергії

Параметри мікрохвильового фонового, або реліктового, випромінювання підтвердили теорію про існування темної енергії і темної матерії. Таку заяву зробили учені, що опублікували результати тривалого спостереження цього випромінювання в журналі The Astrophysical Journal.

Мікрохвильове фонове випромінювання рівномірно заповнює космічний простір. Вважається, що воно залишилося з часів Великого Вибуху. Експериментальне реліктове випромінювання було виявлено у 1965 році. Вивчення його параметрів може дати астрономам інформацію про перші моменти життя Всесвіту. Однією з особливих характеристик реліктового випромінювання є високий ступінь ізотропності. Іншими словами, властивості реліктового випромінювання однакові на всіх напрямках.

Проте, деякі параметри мікрохвильового фонового випромінювання не є абсолютно однорідними. Автори нової роботи, що працюють в рамках експерименту QUaD (QUEST at DASI - назва експерименту походить від назви двох приладів), зосередилися на вивченні його температури і поляризації - спрямованості коливань векторів електромагнітного випромінювання. Сонячне випромінювання, наприклад, є неполяризованим, оскільки складається з хвиль з різною поляризацією.

Вважається, що початкове мікрохвильове фонове випромінювання також було неполяризованим. Проте при зіткненні з рухомою матерією в реліктовому випромінюванні утворилося "зміщення" поляризації. Складена учасниками проекту QUaD карта мікрохвильового фонового випромінювання містить докладні дані про його поляризацію. Вивчення цього параметра дозволило дослідникам зробити висновки щодо особливостей розподілу і руху матерії в зовсім юному Всесвіті.

За твердженнями вчених, їхні дані підтверджують космологічні гіпотези, що включають темну енергію і темну матерію. Деякі оцінки припускають, що темна матерія і темна енергія сумарно складають до 95 відсотків маси-енергії Всесвіту. Жодне з цих явищ на даний момент не виявлене експериментально.

Розміщено: 5.11.2009