Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Астрономи знайшли 32 нові екзопланети

Астрономи виявили 32 нові планети за межами Сонячної системи. Вчені, що користуються телескопами Європейської південної обсерваторії, поки не знайшли жодного небесного тіла розміром із Землю, що має умови для розвитку «земного типу» життя. Однак список відкритих екзопланет тепер перевалив за 400.

Що стосується «Суперземель», то їх виявлено цілих шість, так що всього частка цього типу небесних тіл серед екзопланет досягає 30%. Дві планети порівняно невеликі - всього в п'ять разів більші за Землю, зате один з виявлених газових гігантів за своїми розмірами вп'ятеро перевищує Юпітер.

Астроном Стефан Удрі з Женевського університету (Швейцарія) вважає, що результати дослідження ще раз підтверджують теорію про те, що утворення планет скрізь проходить однаково. Особливо якщо мова йде про системи приблизно однакових зірок. І це означає, що таких планет, як Земля, має бути дуже багато. «Природа не терпить пустоти, - нагадав астроном відому істину під час інтернет-конференції, на якій було оголошено про нові відкриття. - Якщо є місце для планети, там обов'язково буде планета».

Особливо порадував учених той факт, що приблизно половина невеликих зірок мають планети. Три з чотирьох планет, знайдених в таких зоряних системах, виявилися близькі за розмірами до Землі.

Відкриття було зроблено за допомогою спектрографа High Accuracy Radial Velocity Planet Searcher, який реєструє слабкі коливання в русі зірки, викликані гравітацією планет. Фотографії планет зробити не вдалося. У квітні 2009 року за допомогою даного спектрографа вдалося виявити планету, всього в два рази важчу за Землю.

Метою астрономів є пошук екзопланет, що нагадують за щільністю Землю, на яких є умови для існування води, а значить можливо й життя.

 

  Розміщено: 19.10.2009