Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
 
 
 
     
 
Марс, вода
 

На Марсі знайшли водяний лід

Астрономи виявили водяний лід у «свіжих» марсіанських кратерах (утворених недавнім падінням метеорів). Замерзла вода знайдена вперше в середніх широтах Марса, причому майже на поверхні планети. Своє відкриття вчені здійснили завдяки серії неймовірних фотографій зроблених за допомогою фотокамери високої роздільної здатності, встановленої на борту штучного супутника Марсу Mars Reconnaissance Orbiter (MRO).

Мова йде про набір знімків виконаних у 2008 і 2009 роках. Тільки тепер група вчених зі США та Швейцарії оприлюднила всі результати аналізу цих кадрів, а також даних, отриманих іншими приладами супутника.

Кратер сфотографований 18 жовтня 2008 року
Той самий кратер, сфотографований 14 січня 2009 року

На початку літа 2008-го MRO провів зйомку одного з районів на Марса. В кінці літа і восени того ж року зйомка цього ж району виконувалася знову. Порівнявши кадри, вчені виявили кілька нових невеликих кратерів, глибиною від 0,5 до 2,5 метрів, яких не було на перших фотографіях. Це були сліди від свіжих ударів метеорів. Проте найцікавіше - в цих кратерах яскраво блищав світлий матеріал, схожий на лід. Однак нажаль його було недостатньо для аналізу спектрометром MRO.

Через кілька днів дослідники помітили ще один свіжий кратер (якого також не було на знімках на початку 2008-го року), який містив досить багато білої речовини. На цей раз спектрометр підтвердив - перед нами саме водяний лід. І знаходиться він в середніх широтах Марсу.

Більш пізні знімки (2009 року) тих же самих кратерів виявили поступове зникнення білих плям - у тонкій атмосфері Червоної планети лід випарувався.

"Цей лід є результатом більш вологого клімату, який можливо існував ще кілька тисяч років тому", - заявив один з дослідників, Шейн Бірн з університету Арізони.

Офіційно відкриття води на Марсі належить зонду "Фенікс". Апарату вдалося виділити вологу із зразків ґрунту в спеціальній печі.

  Розміщено: 26.09.2009