Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Появу теорії місячної змови спровокували дії НАСА
 

Появу теорії "місячної змови" спровокували дії НАСА

Поява теорії "місячної змови", прихильники якої вважають, що висадка американців на Місяць - грандіозна містифікація для отримання політичних дивідендів, було спровокована діями співробітників НАСА, що вирішили "допрацювати" недостатньо успішні відеозйомки, стверджує один з розробників радянської місячної програми, академік Михайло Маров.

Вчений ні на секунду не сумнівається в реальності польотів: "Я можу однозначно сказати, що польоти були, і все, що накручується з цього приводу - це чистої води спекуляція". "Проте, американці, наскільки мені відомо, самі винні в тому, що вони дали можливість поширювати такого роду спекуляції. Під час експедицій на поверхні Місяця не все було відзняте досить акуратно. І деякі речі вони вирішили доповнити шляхом імітації відповідних дій на Місяці в Голівуді ", - сказав учений.

Він додав, що це "мої догадки, але я маю для цих догадок деяке підтвердження". "Я знаю просто, що деякі речі дознімались. І це дало ґрунт для майбутніх спекуляцій", - вважає Маров. Академік навів приклад кадрів, де прапор США коливається в вакуумі, за його словами, "це ніяк не пов'язано з тим, що це було відзнято безпосередньо на поверхні Місяця". "Але це жодним чином не ставить під сумнів той факт, що американські апарати і відповідно астронавти на Місяць висаджувались, там працювали, пересувалися і проводили дослідження.

"Американський" і "радянський" місячний ґрунт

Маров відзначив, що його колеги з Інституту геохімії імені Вернадського, головним науковим співробітником якого він є, досліджували зразки місячного ґрунту - які доставлені радянськими автоматичними станціями, так і привезені "Аполонами". За його словами, американські зразки не викликають жодних сумнівів в їх автентичності. "У чомусь вони сходяться (з радянськими), в чомусь ні. Але й там, і там - це місячний ґрунт", - сказав академік. Зокрема, про це свідчить базальтовий склад зразків, невеликий вміст так званих сідерофільних елементів - супутників заліза, є певні закономірності і по рідкісноземельних елементах, особливостях ізотопного складу. "Саме з Місяця ми отримали те, що називають "породи дня народження"- це породи давні, початкові. Це така анортозітова речовина, вік якої повністю відповідає віку Сонячної системи, - 4,5 мільярда років. На Землі ви в кращому випадку маємо породи віком 3,7 - 3,8 мільярда років. Отже, вивчаючи ці речовини, ми також відкриваємо вікно і в ранню історію Землі ", - сказав академік.

 

За матеріалами: rian.ru Розміщено: 21.07.2009

 
Місяць, Земля