Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
На Сонці з’явився південний пояс нового циклу сонячної активності
 

На Сонці розпочинається новий цикл сонячної активності

На Сонці із затримкою майже в два роки завершилося формування конфігурації магнітних полів, відповідальних за новий цикл активності. Російська обсерваторія ТЕСІС на борту супутника «Коронас-фотон» зареєструвала появу південного поясу активності, через  майже два місяці після формування північного поясу.

Розвиток групи сонячних плям №1019, протягом 30 травня - 2 червня 2009 року 

«Це дуже важливий момент, який вказує, що сонячний цикл розвивається, причому розвивається правильно. Це, звичайно, не означає, що вже завтра Сонце увійде в «нормальний стан». Швидше за все, зростання активності буде повільним і ще кілька разів перериватиметься, як це сталося з північним поясом, який в один з моментів, здалося, повністю зник», – повідомив один з розробників обсерваторії, провідний науковий співробітник Фізичного інституту РАН імені Лебедєва Сергій Богачов.

Формування північного поясу в кінці березня спричинило появу цілої серії явищ сонячної активності – відбувалися перші спалахи нового циклу, великі викиди плазми. Ці події, проте, відбувалися в північній півкулі і ніяк не стосувались південні області, яка залишалася в стані «зимівлі». Через два роки, після тривалого спаду сонячної активності, сонячна «зима», схоже, закінчилася не лише на півночі, але і на півдні Сонця.

Південні поля вже починають активно розігрівати корону, що призвело до локального зростання її температури до п'яти мільйонів градусів, а також помітного збільшення ультрафіолетового випромінювання. Втім, новий пояс активності може як розвиватися далі, так і зруйнуватися. Поточний сонячний цикл багатий на сюрпризи, і, можливо, що вони ще не закінчилися.

Сергій Богачов вважає, що мінімум який тривав два роки може призвести до збільшення тривалості 11-річного циклу, або до незвично сильного максимуму: «Можна чекати, що зростання активності відбуватиметься дуже швидко, щоб надолужити відставання - тоді вихід на максимум може статися в 2012-2013 роках, причому максимум за рахунок високої швидкості росту може бути також незвично високим. Або ж цикл розвиватиметься із звичайною швидкістю, що означатиме локальний збій сонячного циклу: 11-річний період активності може цього разу перетворитися на 12-ти або навіть 13-річний».

 

Розміщено: 2.06.2009

 
Життя, Земля, Титан, Марс