Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Знайдені докази кріовулканізму на Титані
 

На Титані існує вода?

Титан

Американським дослідникам вдалося отримати детальну тривимірну карту Титана, яка доводить існування на цьому супутнику Сатурна кріовулканів (вулканів, які "працюють" на воді, аміаку чи метані). Свої результати учені доповіли на астрономічній конференції в Техасі.

Карта була складена після аналізу фотографій Титана, зроблених апаратом "Кассіні" (Cassini). На ній добре видно гора заввишки близько 1200 метрів, а також утворення, що нагадують застиглі потоки лави.

Раніше деякі фахівці передбачали, що дані об'єкти є древнім застиглим метаном (наявність вуглеводнів на супутнику Сатурна вважається доведеним фактом). Нова тривимірна карта, проте, дозволила вченим встановити, що утвореннями є застиглі потоки води, які вирвалася з надр Титану в результаті вивержень.

За словами дослідників, нова інформація доводить існування на Титані кріовулканізму. Зокрема, учені вважають, що це значить можливість існування рідкого океану води глибоко під поверхнею супутника Сатурна.

Варто нагадати, що завдяки зонду "Кассіні" науковцям вдалося виявити на Титані озера з рідких вуглеводнів, які представляють для астрогеологів значний інтерес.

 

Розміщено: 30.03.2009

 
Життя, Земля, Титан, Марс