Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Життя на Землю потрапило з Церери
 

Життя на Землю потрапило з Церери?

Карликова планета, астероїд Церера

Астробіологи не втрачають надії знайти життя поза межами Землі, чи то у віддалених куточках  Всесвіту, чи навіть в нашій Сонячній системі. Особливо багато зусиль зараз направленні на планету Марс, та на крижані супутники, як наприклад Європа. Проте, є інші цікаві місця в Сонячній системі, де вчені вважають, можливе існування життя.

На Міжнародній конференції щодо вивчення питання про походження життя, яка відбулося у Флоренції (Італія), Джуп Хауткупер з Університету м.Гіссена висунув теорію, що життя могло зародитися на карликовій планеті, астероїді Церері.

Церера, найменша з відомих карликових планет, в Сонячній системі та розташована в межах астероїдного поясу. Її було названо планетою після  відкриття в 1801р., потім пізніше понижено до статусу астероїда. Після історичного засідання у 2006 році Міжнародного Астрономічного Союзу, Цереру віднесли до нового класу - карликових планет. Чи можливо, що це екзотичне космічне тіло  є батьківщиною для земних організмів?

"Ця ідея прийшла до мене, коли я дізнався що багато космічних об’єктів  в Сонячній системі, містять  досить багато льоду, багато з якого імовірно може перебувати в рідкому стану", повідомляє Хауткупер. "Загальний об’єм всієї цієї води, як мінімум у 40 раз більший, ніж об’єм земних океанів."

Це дуже важливий факт, адже саме вода вважається у сучасній науці важливою ланкою для існування життя. Так організми, можливо, вперше виникли довкола гідротермальних джерел (дані джерела утворилися навколо тектонічних розломів), які знаходилися на дні океанів і були у свій час джерелом різних хімічних сполук. Багато крижаних тіл в нашій Сонячній системі мають скелясті ядра, тому вони, повинні мати зони геологічних розломів, де існують гідротермальні джерела. Як вважає дослідник, "Якщо життя не унікальне на Землі то воно могло виникнути у будь-якому куточку Сонячної системи, і саме ці крижані тіла - місце, де життя могло зародитися"

Погляд в історію

Ранній період в існування Сонячної системи відомий як Велике Бомбардування, небезпечний час, коли катастрофічні зіткнення астероїдів були буденністю.

Якщо життя виникло на Землі перед цією небезпечною ерою, то імовірно воно зникло внаслідок інтенсивного космічного бомбардування нашої планети, після цього воно мусило зароджуватись знову. Проте згідно дослідження Церера уникла руйнівних зіткнень протягом періоду Великого Бомбардування. Бо якщо б відбулося хоч би одне грандіозне зіткнення то б Церера назавжди втратила б свою водну мантію, оскільки її гравітаційна сила дуже слабка, щоб притягти воду назад. Прикладом може бути сусідка Церери – астероїд Веста, яка має глибокий кратер і зовсім немає води.

Будова Церери

"Факти вказують що Церера залишилася неушкодженою протягом періоду Великого Бомбардування", заявляє Хауткупер. Він стверджує, що Церера ще досі можливо має "водний океан, де життя могло зародитися в ранній період існування Сонячної системи."

Ці факти наштовхуть на цікаву гіпотезу. Якщо Землю стерилізували колосальні зіткнення, а на Церері життя могло вижити, чи могла карликова планета стати джерелом життя для нашої планети, і передати його через скельні уламки, що відривалися від Церери а потім потрапляли на Землю? – Можливо всі організми на Землі, у тому числі люди, походять з Церери?

"Я розглянув різні космічні тіла Сонячної системи, які мали, або зараз, мають океани", пояснює учений. "Планета Венера ймовірно мала океан у ранній історії свого існування, проте велика маса планети означає, що потрібно багато зусиль для того, щоб шматок кори планети відколовся і потрапив у відкритий космос та далі рухався у напрямку до Землі. Менші космічні тіла схожі на Цереру мають малу силу тяжіння, що робить можливе відокремлення окремих скельних порід."

Хауткупер також обчислив орбіти кандидатів (супутників, астероїдів, планет), щоб зрозуміти уламки з яких космічних тіл могли успішно досягти Землі, не будучи перехопленні іншими об’єктами. Скельні породи Церери, згідно цих розрахунків могли без проблем досягти нашої планети.

Життя на Церері

Також Хауткупер розглядає можливість існування життя на Церері і зараз. "У океані, може бути життя", стверджує дослідник. "На поверхні, це досить складно. Проте є деякі шанси, якщо життя базується на пероксиді водню, і відповідно здатне витримувати низькі температури." Але зараз на жаль не відомо чи присутній пероксид водню на Церері.

Проте наврядчи варто малювати у своїй уяві дивних істот, що існують на Церері і сьогодні, адже як стверджує сам Хауткупер, що це всього на всього гіпотеза,  однак не науковий факт, адже нема переконливих доказів для підтвердження даної теорії. І ці докази важко здобути, оскільки Церера – невеликий та віддалений космічний об’єкт. Навіть найкращі поточні зображення містять дуже мало інформації про цю карликову планету, і лише показують деякі особливості поверхні. Так спектральні аналізи лише вказують на присутність подібних до глини мінералів. Церера - карликова планета з багатьма таємницями.

На щастя, ситуація в майбутньому може змінитися завдяки місії НАСА  - «Dawn». Стартувала місія у 2007 році, космічний апарат «Dawn» має прибути до Церери в 2015 році. І можливо одного дня даний КА сфотографує водяні гейзери на поверхні карликової планети. Адже наявність їх буде дійсно вказувати на велику можливість існування життя на Церері.

Розміщено: 9.03.2009

 
Життя, Земля, Церера, Марс