Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Супутник Сатурна нагадує Землю
 

Супутник Сатурна нагадує Землю

Спостереження, проведенні  недавно американським аерокосмічним  агентством (НАСА), за допомогою космічного апарату "Кассіні",  показали, що один із супутників Сатурна, Енцелад, поводиться вкрай незвично і дуже нагадує Землю.

У доповіді, представленій Американським Геофізичним Союзом на конференції в Сан-Франциско, стверджується, що на поверхні супутника помітні розломи і переміщення геологічних пластів, що дуже нагадує процеси, характерні для океанічного дна Землі.

Енцелад

Біля південного полюса цього льодового супутника Сатурна помітна тектонічна активність - тут спостерігаються незвичайні борозни, так званні "тигрові смуги", які є джерелом пари та крихітних крапельок води, що осідають на поверхню у вигляді кристалів.

Вивчення історії цих розломів показало, що вони з часом дрейфували з місць свого початкового утворення. Цей процес, на думку вчених, надзвичайно нагадує земний геологічний процес, хоч і володіє своїми відмінностями.

На океанічному дні Землі, переміщення геологічних пластів відбувається завдяки тиску розплавленої породи і магми, що піднімаються зсередини Землі. Вважають, що у випадку Енцелада причиною переміщення пластів може бути вода.

Раніше вчені повідомляли, що в "тигрових смугах" існують хімічні умови для утворення та підтримки органічного життя. Для повноти картини не вистачало тільки наявності води в рідкому вигляді.

З Енцеладом і до цього були пов'язані вражаючі відкриття, зроблені космічним апаратом НАСА "Кассіні". Так, не дивлячись на слабке гравітаційне поле та малий діаметр (500 км), у Енцелада є своя атмосфера, що складається на 65% з водяної пари, на 20% з молекулярного водню і на 15% з вуглекислого газу. Той факт, що атмосфера Енцелада не випарувалася і не розсіялася в космосі, пояснюють тим, що на поверхні цього супутника йде постійне виділення водяної пари. Також Енцелад має найчистішу в Сонячній системі крижану поверхню, тому поверхня супутника майже біла. Вона відбиває близько 90% світла, що падає на поверхню Енцелада. Це найбільший показник у всій Сонячній системі.

Тепер учені НАСА планують повернутися до Енцелада для детального вивчення південного полюсу, з метою визначити, чи не є хімічні процеси, що діють там, процесами зародження органічного життя. Наступний проліт "Кассіні" біля Енцелада відбудеться у листопаді 2009 року.

Розміщено: 17.12.2008

 
Сатурн, Енцелад