Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Загадкова планета
 

Виявлено новий клас зірок

Коричневий карлик, малюнок художника

Дослідницька група, в рамках спільного франко-канадського проекту пошуку коричневих карликів, оголосила про відкриття самої холодної зірки з відомих досі світил цього типу. Коричневий карлик CFBDS 0059 знаходиться в сузір'ї Кита, не входить до складу подвійної зоряної системи, та має температуру поверхні близько 630 градусів Кельвіна (350 градусів Цельсія).

Спостереження проводилися за допомогою канадсько-французького телескопа CFHT і «північного» телескопа Gemini, розташованих на Гавайських островах, а також телескопа південно-європейської обсерваторії в Чилі.

Унікальні особливості об'єкта 0059, на думку астрономів, дозволяють вивести його із класу коричневих карликів (спектральні класи L і T) і віднести його до принципово нового спектрального класу - Y. Крім низької температури поверхні зірки, від “класичних” коричневих карликів, даний об’єкт  відрізняється тим, що в його атмосфері присутній аміак.

Зірка CFBDS 0059 перебуває відносно недалеко від Сонця - на відстані 40 світлових років. Маса об'єкта оцінюється в 15 - 30 мас Юпітера. Оцінка віку CFBDS 0059 з погляду класичної термодинаміки, з використанням стандартних моделей охолодження небесного тіла, дозволяє припустити, що зірці  1 - 5 млрд. років.

Скоріше всього, даний об'єкт 0059 є "сполучною ланкою" між зірками й планетами, його відкриття також вплине на вивчення екзопланет. Так як атмосфера таких зірок дуже схожа на атмосферу планет-гігантів.

Ультрахолодні зірки, що мало випромінюють в оптичних та інфрачервоних областях спектра, а більше у довгохвильових областях, можуть виявитися й недалеко від Сонця; теоретично, об'єкти такого типу можуть бути відповідальні за аномальні орбіти об’єктів пояса Койпера та хмари Оорта (Седна).

Розміщено: 4.05.2008

 
Астрономи вирахували нову планету Сонячної системи