Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Загадкова планета
 

Астрономи вирахували нову планету Сонячної системи

Група японських астрономів-дослідників з університету Кобе під керівництвом професора Тадасі Мукаї та німецького вченого Патріка Лікавки  обчислила існування дев'ятої планети Сонячної системи.

малюнок художника

Опис свого відкриття вчені мають намір опублікувати у квітневому номері спеціального видання Astronomical Journal, повідомив представник університету.

Сучасним астрономам відомо, що в межах Сонячної системи поза орбітою Нептуна обертаються більше ста небесних тіл, орбіти більшості яких, як і у восьми основних планет, мають форму кола. Проте, серед них є й такі, орбіта яких значно відрізняється від зазначеної, причина чого залишається поки нерозгадана.

Учені спробували змоделювати за допомогою комп’ютерів процес зміни орбіт планет Сонячної системи й "зовнішніх" небесних тіл протягом останніх 4 мільярдів років, з моменту їх виникнення та процесу становлення, проте існуючі теорії та гіпотези не змогли пояснити процес становлення орбіт планет від Меркурія до Нептуна.

Однак, коли науковцями була введена можливість існування дев'ятої "загадкової планети Х", у розрахунках з'явилася логіка й послідовність.

Відповідно до гіпотези астрономів, ця планета повинна перебувати на зовнішній стороні від Нептуна й обертатися по еліпсоїдній орбіті з максимальним радіусом в 15-26 мільярдів кілометрів. Її вага може становити від 30% до 70% ваги Землі, діаметр - 10-16 тисяч кілометрів - приблизно як і земний (12,7 тисяч кілометрів), а поверхня має бути покрита скельними породами й льодом.

У 2006 році "загадкова планета Х" повинна була наблизитися до Сонця на мінімальну відстань в 12 мільярдів кілометрів і мати таку ж яскравість (14,8-17,3), як і Плутон (карликова планета Сонячної системи, до серпня 2006 р. - Плутон був дев'ятою планетою), однак ця загадкова планета  залишилася непоміченою через близьке сусідство з іншими небесними тілами і кут нахилу своєї осі в 40 градусів.

Розміщено: 7.03.2008

 
Астрономи вирахували нову планету Сонячної системи