Сонячна система. Її склад та будова
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
 
комети, астероїди, планети
 

 

Комета стала яскравішою у 400 тисяч раз

Комета Холмса (була виявлена Едвіном Холмсом в 1892 році), що віддаляється від Землі, несподівано спалахнула, збільшивши свою яскравість в сотні тисяч разів.

Комета Холмса (фотографія Jack Dembicky)

В середині жовтня  комета мала сімнадцяту зоряну величину, тобто, була приблизно в 25 тисяч разів тьмянішою, ніж найслабша зірка, яку можна спостерігати на нічному небі без оптичних приладів.

Проте, на цьому тижні (24 жовтня) менш ніж за 24 годин яскравість комети Холмса несподівано збільшилася в 400 тисяч разів - до третьої зоряної величини. А згодом за яскравістю комета досягла другої зоряної величини. В результаті зараз комету можна спостерігати неозброєним оком.

Учені поки не можуть знайти пояснення дивної поведінки комети Холмса. Дивує дослідників і траєкторія польоту комети. У травні вона рухалася у напрямку до Сонця, проте, наблизившись до нього на відстань у 307 мільйонів кілометрів, почала віддалятися від нашого світила. Зараз комета Холмса знаходиться на відстані в 243 мільйони кілометрів від Землі.

До речі, деякі дослідники вважають, що нинішній спалах комети для неї не перший. Учені вважають, що таке ж різке збільшення яскравості відбулося у 1892 році, коли комету виявив Едвін Холмс.

Варто зауважити, що комета Холмса відноситься до сімейства комет Юпітера, у яких афелії орбіт розташовані поблизу орбіти планети-гіганта. Через періодичне наближення до Юпітера орбіта комети Холмса кілька разів змінювалася, вона навіть зникала з поля зору астрономів на 60 років. Проте в 1964 році комету знов вдалося розгледіти за допомогою телескопа.

У японській національній обсерваторії вважають, що без телескопа комету можна буде спостерігати ще протягом тижня. Наступного разу комета Холмса повинна наблизитись до Сонця на мінімальну відстань 27 березня 2014 року. Можливо, тоді ученим вдасться розгадати, загадку цього дивного космічного об’єкту.  

 

Розміщено: 28.10.2007

 

 
Комета Холмса
 
 
Реклама: vomel.net - экономический, cтроительный словарь