Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
На Марсі виявлені печери
 

На Марсі виявлені печери

Космічний корабель NASA “Марс Одіссей” виявив входи у сім печер на схилах марсіанського вулкана. Ця знахідка підвищує цікавість до потенційних підземних жител в майбутньому, при будівництві жилих баз на Марсі людьми, і спонукає до пошуків печер в інших місцях на Червоній Планеті.

Дуже темні, майже округлі утворення, від 100 до 250  метрів у діаметрі спантеличили дослідників, які виявили їх на знімках, зроблених орбітальними апаратами NASA. Тому було вирішено використати інфрачервону камеру космічного апарату “Марс Одіссей” для перевірки денних та нічних температур цих утворень. Після проведених досліджень учені прийшли до висновку, що це печери. Доказом  цього  може бути різниця температур, виявлена за допомогою інфрачервоних зображень, зроблених пополудні та перед світанком. За цей проміжок часу від дня до ночі температури вказаних отворів змінюються лише на третину, у порівнянні зі змінами температури навколишньої поверхні.

Печери на Марсі

“Вони холодніші, ніж навколишня поверхня вдень, і тепліші в нічний час”, говорить Глен Кушинг з групи астрогеології американської геолого- розвідувальної служби.“ Їх температурний режим не такий постійний, як у великих печерах на Землі (в яких часто підтримується практично стала температура), але ці округлі утворення відповідають глибоким отворам в поверхні”.

“Чи це просто глибокі вертикальні шахти чи отвори, які ведуть в просторі печери, все одно це вхід у підземний світ Марса”, відзначає Тім Тітус з американської геологорозвідувальної служби в м. Флагстаф. “На Марсі печери можуть служити укриттям для існуючих у минулому або існуючих на даний момент форм життя, або ж стати притулком для людей в майбутньому”.

Виявлені печери, названі “Сім Сестер”. Вони знаходяться в одному з найвищих місць планети – на вулкані Арсія Монс, який розташований поблизу найвищої гори Марса.

Звіт про це відкриття, представлений Гленом Кушингом і Тімом Тітусом, був опублікований онлайн журналом “ Geophysical Research Letters ”.

Розміщено: 25.09.2007

Читайте також:

НАСА шукатиме життя на Марсі
Марс продовжує дивувати
На поверхні Марса раніше була вода
Клімат Венери – майбутнє Землі
Чи є життя на Європі? 

 
Марс, Земля, печера