Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Знайдена планета, яка має орбіту схожу на земну
 

Знайдена планета, яка має орбіту схожу на земну

Вид із планети, малюнок художника

Планета, виявлена астрономами з обсерваторії Хобі-Еберлі в Західному Техасі (США) під керівництвом Алекса Волцчана. Вона має орбіту, яка дуже схожа на земну та обертається навколо своєї зірки за 360 днів. Знаходиться планета в сузір'ї Персея. Вона найвіддаленіша зі всіх відомих планет  - відстань від неї до Землі становить близько 300 світлових років.

Планета обертається навколо зірки - червоного гіганта, що перебуває на останніх стадіях своєї еволюції. За словами астрономів, на сьогодні з 220 екзопланет, відомих науці, лише 10 планет обертаються навколо тих або інших червоних гігантів.

Зірка, навколо якої обертається планета в 10 разів більша та у 2 рази важче нашого Сонця. Планета ж має розміри, порівнянні з розміром Юпітера.

Як відзначають фахівці, вивчення даної системи може виявитися дуже корисним, тому що ця зірка фактично являє собою збільшену копію Сонця, а точніше те що відбудеться із ним через кілька мільярдів років. 

За прогнозами учених наше Сонце  поступово втрачатиме запаси термоядерного палива, внаслідок цього воно збільшуватиметься  в розмірах (буде роздуватись), активність Сонця постійно зростатиме. Так уже  через 2 млрд років життя на Землі стане неможливе, клімат на нашій планеті стане нестерпно сухим  та гарячим. Через 4-5 млрд років Сонце стане червоним гігантом, воно поглине Меркурій, Венеру, можливо Землю та Марс. Проте є одна гарна новина: через підвищення температури придатними для життя можуть стати супутники Юпітера та Сатурна, які зараз мають великі запаси льоду.

Розміщено: 5.08.2007