Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
НАСА шукатиме життя на Марсі
 

НАСА шукатиме життя на Марсі

космічний апарат "Фенікс"

Відбуваються останні випробування космічного апарату "Фенікс". Старт КА "Фенікс" відбудеться 3 серпня цього року, незважаючи на апаратний збій однієї з камер. Мета чергового марсіанського зонду знайти воду, а точніше лід на півночі Червоної планети. Якщо лід таки вдасться виявити, то є імовірність що у ньому можуть існувати прості форми життя (різноманітні бактерії).

Запуск  "Фенікса" - це друга спроба НАСА дослідити полярні райони Марса, після невдалої спроби 1999 року.

НАСА стверджує, що "Фенікс" на відміну від своїх попередників відноситься до класу дешевих марсіанських зондів. Хоча повна вартість місії становить 420 млн. доларів США.

"Фенікс" має досягнути Марса 25 травня 2008 року та за допомогою парашута спуститься вниз. Це одна із найскладніших задач для марсіанського зонду, адже по статистиці лише половина  всіх спусків космічних апаратів на поверхню Марса були успішними. На відміну від "Спіріт" та "Опорт'юніті", "Фенікс" не має повітряних подушок для безпечного приземлення.

Літальний апарат буде досліджувати північний полярний регіон. Місце посадки близько 70° пн. широти. На землі це відповідає північним районам Аляски, Гренландії, Сибіру. Учені НАСА стверджують, що саме на півночі Марса водяний лід ховається лише під кількома сантиметрами ґрунту.

"Фенікс" матиме роботехнічну руку довжиною 2,4 метра, яка матиме здатність  проникати в ґрунт на глибину 0,9 м за умов вічної мерзлоти та здійснювати пошук льоду. Спеціальне обладнання зонду буде аналізувати хімічні властивості льоду та ґрунту; шукати складні органічні молекули. Також "Фенікс" матиме цифрові камери для визначення місця посадки, та лазер (призначений для наведення на марсіанське небо) для визначення погодних умов. Саме хімічний аналіз льоду та ґрунту дадуть можливість дізнатись минуле червоної планети та її колишній клімат 100 000 років тому назад.

Офіційно місія  "Фенікса" на Марсі буде тривати три місяці, проте може бути продовжена якщо зонд витримає марсіанську зиму.

Розміщено: 10.07.2007