Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
На поверхні Марса раніше була вода
 

На поверхні Марса раніше була вода

Борозна утворена марсоходом Спіріт

Цікаве відкриття зробив марсохід «Спіріт» - виявляється у минулому Марс був набагато вологішим, ніж зараз.

Зразок ґрунту, проаналізований марсоходом НАСА "Спіріт", виявився багатим на кварц , це один із незаперечних доказів того, що у минулому поверхня Марса була набагато вологіша, ніж зараз. Процес, у ході якого може утворитися така висока концентрація кварцу вимагає присутності води. За даним аналізу концентрація кварцу в зразку ґрунту становить 90%.

Це відкриття сталося випадково, і було результатом технічних несправностей "Спіріта", у марсохода давно вже не працює одне із шести коліс, і при русі воно проорює борозну у верхньому шарі марсіанського ґрунту. Зразок ґрунту із цієї борозни був проаналізований і як результат – нове відкриття.

"Це важливе відкриття, а факт того, що виявлена така цікава деталь після 3-х років роботи марсохода, робить це відкриття ще більш значущим. Воно змушує нас задуматися - що там є багато чого незвичайного", - говорить старший науковець Корнельского університету в Ітаці (штат Нью-Йорк) Стів Скваєрс.

За даним НАСА , одне з можливих пояснень походження кварцу може бути взаємодія ґрунту з кислотними випарами, які відбувалися в результаті вулканічної активності в присутності води. Інше пояснення, що пропонують фахівці НАСА , це утворення кварцу в умовах гарячих джерел.

На думку вчених, які беруть участь у проекті, останні відкриття дають нові докази того, що умови на Марсі колись були відносно сприятливими для життя.

Борозна утворена марсоходом Спіріт

"Дивно, але відкриття говорить нам про те, що, можливо, на Марсі було середовище , схоже на деякі місця на Землі, які придатні для життя організмів", - приводить слова астробіолога з науково-дослідницького центру у Каліфорнії Девіда Де Мараіса, прес-служба НАСА .

Два марсохода НАСА "Спіріт" та "Опорт'юніті" виконали свою головну місію по дослідженню Червоної планети ще у квітні 2004 року, однак продовжують працювати, хоча й не так добре, як на початку місії.

За словами директора програми по вивченню Марса Дага Мак'юстіона, таке несподіване відкриття нагадало нам, що "Спіріт" і "Опорт'юніті", незважаючи на продовження роботи протягом трьох років, усе ще здійснюють передову дослідницьку діяльність. Відкриття також підкріплює факт, що раніше на Марсі були присутні значні запаси води і це дає надію на те, що "ми зможемо довести, що Марс колись був населеною планетою".

Розміщено: 22.05.2007