Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
 
 
 
     
 
Виявлена найгарячіша планета
 

Виявлена найгарячіша планета

Так художник уявляє собі планету HD 149026b, яка поглинає усе падаюче на неї світло від своєї зірки, й випромінює в космос інфрачервоні промені(тепло). Вона може бути чорніше сажі, але при цьому палати через свій жар як тліюче вугілля.

Розташована вона на відстані 279 світлових років від Землі, у сузір'ї Геркулеса. Температура на поверхні цього небесного тіла вище, ніж у деяких зірок. За розмірами її можна порівняти із Сатурном, а її маса приблизно становить 115 мас Землі. Період обертання навколо своєї зорі дорівнює 2,9 доби.

Назва нового "надгарячого" небесного тіла - HD 149026b.


Згідно з даними, отриманим від космічного інфрачервоного телескопа " Спітцер ", ця планета темна як сажа і являє собою саме справжнє пекло - 2040 градусів Цельсія . Абсолютний рекорд!

"Ми зовсім не очікували, що ця планета виявиться настільки гаряча", - говорить керівник дослідницької групи Джозеф Харрінгтон, американський астроном з Університету Центральної Флориди в Орландо.

Як з'ясувалося, планета HD 149026b практично не відбиває зоряного світла в оптичному діапазоні. Це значить, що вона зовсім чорна. При цьому тепло, що виділяє планета , настільки велике, що поблизу цей гігант , імовірно, виглядає як тліюче вугілля. Виникло припущення, що така планета повинна складатися з більш важких й тугоплавких елементів, чим які-небудь відомі небесні тіла в нашій Сонячній системі. Середня щільність HD 149026b неймовірно висока, а її ядро має масу, яка дорівнює 70-90 земним масам. Ефективно поглинати світлові промені (і тим самим сприяти розігріванню планети) могли б деякі хімічні сполуки, які містяться в розпеченій атмосфері, - ймовірно оксид титану. І при настільки високих температурах там можуть іти титанові дощі.

HD 149026b, розташована в 25 разів ближче до своєї зірки (HD 149026), чим наша Земля до Сонця, відноситься до числа так званих "транзитних планет", тобто планет, які періодично " проходять" по диску зорі, і призводять до затемнення своїх світил , з точки зору земного спостерігача.

Розміщено: 11.05.2007