Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
 
 
 
     
 
подвійні зоряні системи
 

Навколо чого обертатися?

Подвійна зоря

Про існування подвійних зоряних систем уже давно відомо в астрономії. Але яка доля планети у цих системах? Навколо якої зорі обертатися планетам? Відповідь на це питання спробував дати відповідь вчений Девід Триллінг з університету Арізони.

Використовуючи дані телескопу Spitzer , вчений зі своїми колегами дослідив 69 подвійних зоряних систем, на відстані 50 – 200 світлових років.

У 60% систем, відстань між зорями була всього 3 астрономічні одиниці, ці системи мали протопланетарні диски, при чому загальні, ( з протопланетарних дисків формуються планети). У порівнянні тільки 20% простих зір мають протопланетарні диски. Це дуже важливо, тому що у нашій галактиці 2/3 зоряних систем складаються з подвійних (а подекуди трьох та більше) зір. А значить можно говорити, що у нашій галактиці існує велика кількість планет.

Якщо зорі були на відстані 3-50 астрономічних одиниці, то ніяких протопланетарних дисків виявлено не було. При відстані більше 50 а.о. протопланетарний диск формувався навколо однієї із зір подвійної системи.

Розміщено 5.04.2007

 
подвійні зоряні системи