Національне космічне агентство України (НКАУ) планує в 2008 році запустити на орбіту новий супутник дистанційного зондування Землі - Ciч-2
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Україна запустить в космос власний супутник
 

Україна запустить в космос власний супутник

Січ 1М

Національне космічне агентство України (НКАУ) планує в 2008 році запустити на орбіту новий супутник дистанційного зондування Землі "Ciч-2". Фінансування програми виготовлення та запуску супутника здійснюються відповідно до загальнодержавної національної космічної програми НКАУ на 2008-2012 роки. На проект намічено виділити $8 млн. (40 млн. гривень), зокрема близько $7 млн. – в 2008 році. Супутник буде виготовлений в КБ «Південне» на базі платформи МС-2-8 і виведений на орбіту за допомогою ракети-носія «Дніпро» з космодрому Байконур.

Супутник "Сiч-2" буде створений на основі технологічних рішень, реалізованих при створенні мінісупутника ДЗЗ Egiptsat-1, запущеного на орбіту на замовлення Єгипту, 17 квітня 2007 року ракетою «Дніпро».

Одночасно продовжуватимуться роботи зі створення складнішого апарату ДЗЗ "Ciч-2М" з складною оптичною апаратурою і проектною вартістю $24 млн. Супутник планується вивести на орбіту в 2012 році.

Україна запустила перший супутник "Січ-1" в 1995 році. Потім був створений супутник "Січ-1М", проте в грудні 2004 р. він був виведений на невідповідну еліптичну орбіту, що не дозволило отримувати якісні зображення Землі.

 

Розміщено: 31.08.2007

 
Україна запустить в космос власний супутник