Сайт про космос, фото, фотографії, реферати з астрономії - space.vn.ua
 
space.vn.ua - фото, фотографії, реферати з астрономії
   Головна
   Космос
  - Сонячна система
   - Галактики
   - НЛО
   - Космонавтика
   - Інше
   Фото
   Реферати
   Інформація
   Гостьова    книга
   
 
 
 
space.vn.ua - свіжі фотогорафії (фото), реферати з астрономії

Усі новини:


Увага! Ця сторінка застаріла. Перейдіть будь-ласка на http://space.vn.ua/all/all.html

Марсіанський ґрунт схожий на земний

Марсіанські ґрунти придатні для земних рослин. Перші результати аналізу в бортовій лабораторії "Фенікса" показали, що ґрунт містить мікроелементи, необхідні для життя рослин, а його pH (кислотність) склала від 8 до 9 одиниць.

1.07.2008

Виявлено новий клас зірок

Астрономи виявили коричневий карлик, ненароджену зірку, температура на поверхні якого становить усього 350 °C. Це самий холодний об'єкт у своєму класі.

4.05.2008

В Україні навчилися вирощувати квіти на місячному ґрунті

Фахівці української академії наук (НАН України), Наташа Козировська та Ірина Заєць, зуміли виростити на безжиттєвому місячному ґрунті квіти - чорнобривці. Учені в якості місячного ґрунту взяли перемелений мінерал анортозит, що має всі властивості безжиттєвого ґрунту на Місяці, і є зовсім несприятливим для вирощування рослин.

21.04.2008

Астрономи вирахували нову планету Сонячної системи

Група японських астрономів-дослідників з університету Кобе обчислила існування дев'ятої планети Сонячної системи.

7.03.2008

На Титані знайдені величезні поклади вуглеводнів

Радарна зйомка одного з найбільших супутників Сатурна Титана показала, що на ньому є величезні запаси вуглеводнів. Так лише 20% гігантських дюн Титана, мають вуглеводневої сировини у сотні раз більше, ніж всі запаси вугілля на Землі.

21.02.2008

Метеори - міжгалактичні гості?

Недавнє дослідження, похитнуло теорію, що метеори прибувають лише з терен нашої Сонячної системи. Так група астрономів стверджує, що вони спостерігали «космічного гостя» позагалактичного походження.

1.02.2008

Чумацький Шлях зіштовхнеться з величезною хмарою

До Чумацького Шляху наближається величезна воднева хмара. Після її зіткнення з нашою галактикою сформується безліч нових зірок.

14.01.2008

Україна зайняла 5 місце у світі за кількістю запущених у космос ракетоносіїв

За результатами 2007 року, Україна зайняла 5 місце у світі за кількістю запущених у космос ракетоносіїв. Частка України в рейтингу світових космічних запусків склала майже 7,5 відсотків. Попереду України - Росія, США, Китай і Франція. Цього року, за даними конструкторського бюро "Південне", повинно відбутися біля 10 запусків українських ракетоносіїв.

12.01.2008

Сонце перетвориться в гігантський алмаз

Учених завжди хвилювало майбутнє Сонця. У зв'язку із цим особливу цікавість викликають білі карлики, адже згодом наше Сонце перетворитися в одну із таких зірок. Раніше вважалося, що всі карликові зірки однакові, однак останні дослідження американських учених спростовують це твердження. Виявляється, є як мінімум два типи карликових зірок.

2.01.2008

Наша галактика має невідомого сусіда?

Група науковців з Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру висловила припущення, що Чумацький Шлях має супутника - масивну галактику, дотепер невідому вченим. Це б дозволило пояснити аномальний гравітаційний вплив незрозумілого походження на Чумацький Шлях.

2.12.2007

Політ на Марс. Близька реальність чи далека перспектива?

Експерти американського космічного агентства докладно розповіли про плани що стосуються майбутнього польоту людей на Марс.

30.11.2007

NASA приховує правду?

У Вашингтоні пройшла прес-конференція колишнього керівника фотоархіву місячної лабораторії NASA Кена Джонстона. За його словами, в 1969 році астронавти знайшли на Місяці сліди невідомої стародавньої цивілізації.

5.11.2007

Комета стала яскравішою у 400 тисяч раз

Комета Холмса, що віддаляється від Землі, несподівано спалахнула, збільшивши свою яскравість в сотні тисяч разів.

28.10.2007

На Марсі виявлені печери

На Марсі виявлені печери, які можуть служити укриттям для існуючих у минулому або існуючих на даний момент форм життя, або ж стати притулком для людей в майбутньому.

25.09.2007

Виповнилося 30 років з дня старту КА “Вояджер-1” та “Вояджер-2”

Виповнилося 30 років з дня старту космічних апаратів “Вояджер-1” та “Вояджер-2”. У даний час “Вояджер-1” знаходиться на відстані більше 15 млрд. км. ( близько 103 а.о.) від Сонця. Він прямує до геліопаузи, де сонячний вітер зливається з міжзоряним середовищем. А “Вояджер-2” відокремлює від Сонця більше 12 млрд. км. (83 а.о.). Щорічно кожний з апаратів віддаляється ще приблизно на 500 млн. км.

9.09.2007

Отримані найчіткіші знімки космосу

Група учених розробила технологію, яка дозволила наземним телескопам отримувати найчіткіші знімки космічних об'єктів в історії науки.

3.09.2007

Україна запустить в космос власний супутник

Національне космічне агентство України (НКАУ) планує в 2008 році запустити на орбіту новий супутник дистанційного зондування Землі "Ciч-2".

31.08.2007

Виявлена гігантська порожнеча у Всесвіті

Американські астрономи з Університету Мінесоти виявили надзвичайно велику область у Всесвіті, не заповнену жодним з відомих видів речовини. У цій гігантській порожнечі, діаметр якої складає близько мільярда світлових років, не вдалося виявити ні галактик, ні окремих зірок, ні чорних дір, навіть "темної матерії". Порожнечі у Всесвіті науковці виявляли і раніше, але жодна з них не мала таких велетенських розмірів. Поки що детально пояснити причину цього явища не вдалося.

27.08.2007

Сатурн має ще одне кільце

Апарат Cassini виявив, ще одне кільце Сатурна, про яке раніше нічого не було відомо. Кільце є електричним і візуально його практично не видно. Астрономи з Університету Джона Хопкінса стверджують, що подібний феномен періодично виникає і навколо нашої планети, але у випадку із Землею кільце стабільне та симетричне. Електричне кільце Сатурну навпаки - абсолютно нестабільне.

23.08.2007

Подорож в часі можлива

Відомий ізраїльський професор Амос Орі створив математичну модель, що підтверджує можливість подорожі в часі. На думку науковця, у випадку надання викривленій просторово-тимчасовій структурі форми кільця або спіралі, з'являється можливість подорожувати в минуле. При цьому з кожним новим витком у цій концентричній структурі людина буде усе далі заглиблюватися в товщу часу.

10.08.2007

Успішний запуск космічного апарата "Фенікс"

Американське аерокосмічне агентство НАСА здійснило успішний запуск космічного апарата "Фенікс" (4 серпня, в 09:26 за Гринвічем) у дев'ятимісячний політ на Марс. Мета чергового марсіанського зонду пошук простих форм життя на півночі Марса, у районах "вічної мерзлоти".

5.08.2007

Знайдена планета, яка має орбіту схожу на земну

Американські астрономи виявили планету, яка розташована на відстані 300 світлових років від нас у сузір'ї Персея. Орбіта нової планети дуже нагадує земну.

5.08.2007

Відкритий новий супутник Сатурна

Проаналізувавши фотографії зроблені космічним апаратом "Cassini", астрономи з королівського університету Лондона, відкрили новий уже 60-й супутник Сатурна. Йому була дана тимчасова назва "Френк". Діаметр нового супутника складає 2 км.

20.07.2007

На супутнику Плутона можливо існують гейзери

Недавні спостереження Харона (найбільшого супутника Плутона), вказують на можливість існування на ньому гейзерів . Про це свідчить характер розташування льоду на поверхні космічного об’єкта.

19.07.2007

Найближчим часом кінця світу не буде

За даними НАСА, у ХХІ ст Землі не загрожують великі астероїди (з діаметром більше одного кілометра), проте небезпеку можуть становити об’єкти з діаметром більш ніж 50 метрів, такі астероїди можуть знищити будь-яке місто або викликати руйнівне цунамі.

10.07.2007

Запуск Dawn відкладений до вересня

Запуск міжпланетного зонда Dawn (який має дослідити Цереру та Весту) знову відкладений. Цього разу космічний апарат спробують запустити у вересні. Причиною такого рішення NASA стали побоювання, що підготовка зонду до запуску може перешкодити передстартовим роботам над апаратом Phoenix (Фенікс), який призначений для дослідження Марса.

9.07.2007

60 років НЛО

Уфологи з усього світу відзначають ювілей - 60 років тому в США відбувся так званий "розуельський інцидент", що спровокував неймовірну цікавість до НЛО. На початку липня 1947 року чиновники американської авіабази Розуел повідомили про знахідку уламків літаючої тарілки, але потім спростували цю інформацію.

6.07.2007

Дивовижний супутник Сатурна

Учені висунули гіпотезу, яка пояснює будову та походження загадкового супутника Сатурна – Гіперіона. Рух цього дивовижного космічного об’єкту важко спрогнозувати.

5.06.2007

Успішно стартував український ракетоносій "Зеніт-2"

29 червня 2007 року о 13 годині 00 хвилин за київським часом з космодрому "Байконур" (Казахстан) здійснено успішний пуск ракети-носія "Зеніт-2" з космічним апаратом за держзамовленням Російської армії.

3.07.2007

Український ракетоносій "Дніпро" вивів на орбіту приватний готель

28 червня 2007 року о 18 годині 2 хвилини за київським часом з пускової бази "Ясний" (Росія) ракетою-носієм "Дніпро" на замовлення американської компанії "Бігелоу Аероспейс" здійснено успішний запуск космічного апарату "Генезіс-2" - відомого, як космічний готель.

3.07.2007

Позаземне життя

Нещодавно відкрита планета Gliese 581c, яка була оголошена придатною для життя, виявляється загарячою для існування відомих нам форм життя, а от її сусідка планета Gliese 581d …

20.06.2007

Галактика без зірок

Група астрономів з Корнельського університету, оголосила, що має незаперечні докази існування незвичайного космічного об’єкта - «темної галактики», яка складається повністю з чорної матерії …

18.06.2007

Успішно стартував український ракетоносій

15 червня о 7-й годині 14 хв. за київським часом український ракетоносій "Дніпро" з космодрому Байконур успішно вивів на навколоземну орбіту висотою 515 км. німецький космічний апарат (КА) дистанційного зондування Землі "TERRA SAR-X", - повідомляє національне космічне агентство України. Це був дев'ятий запуск ракети-носія "Дніпро" і 38 виведений на орбіту КА із квітня 1999 року.

15.06.2007

Росія буде підкорювати Марс

У 2009 році планується запуск космічного апарату "Фобос-Ґрунт", який буде досліджувати Марс та звичайно його супутник Фобос …

11.06.2007

Чумацький Шлях поглинає карликові галактики

Астрономи завдяки інфрачервоному телескопу Spitzer, виявили три величезних зоряних потоки у формі арок, які оточують нашу галактику - Чумацький шлях. Як пояснюють учені, дані утворення являють собою "залишки" …

7.06.2007

 

Українська пізнавальна мережа "СВІТ", 2007-2008